![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 2633305
*
nr 263 3305
Pigtittare
Mahogny, H.71
Utrop:
100 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 september 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/8 14:03:24
1
150 kr
31/8 10:28:53
2
300 kr
31/8 15:08:21
3
300 kr
31/8 21:03:19
4
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel mahogny pigtittare rakspegel spegel speglar trä
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Pigtittare
nr 263 3305
Pigtittare
Mahogny, H.71
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 september 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/8 14:03:24 | 1 | 150 kr |
31/8 10:28:53 | 2 | 300 kr |
31/8 15:08:21 | 3 | 300 kr |
31/8 21:03:19 | 4 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel mahogny pigtittare rakspegel spegel speglar trä
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53